wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-13| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

49. Studencka Sesja Naukowa Pionu Górniczego AGH


11 grudnia 2008 r. w Krakowie odbyła się 49. Studencka Sesja Naukowa Pionu Górniczego AGH (stanowiła ona część obchodów Dnia Górnika). Członkowie studenckiego Koła Naukowego Grafiki Komputerowej Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska przygotowali na tę konferencję pięć prac.

W ramach konkursu na najlepszą prezentację Studenckiej Sesji Naukowej III miejsce w sekcji Geodezja i Grafika Komputerowa zajął projekt wykonany przez Macieja Włodarczyka (ilustracja poniżej). Nagrodzona praca dotyczyła wizualizacji wpływów eksploatacji prowadzonej w sąsiedztwie szybu górniczego. W referacie student scharakteryzował sytuację górniczą w rejonie szybów L-IV i L-V kopalni O/ZG „Lubin” oraz metodykę obliczeniową zastosowaną do obliczeń wskaźników deformacji. Następnie w postaci animacji zaprezentował ujawnianie się wpływów (obniżenia terenu) zgodnie z kolejnymi fazami eksploatacji złoża rudy miedzi.

Kolejnym ciekawym referatem było wystąpienie Pauliny Lewińskiej, która zaprezentowała wizualizację widoczności satelitów systemu GPS w trakcie pomiaru na rynku miasta Gorlice. Opracowany model widoczności uwzględniał model kubaturowy całego rynku oraz terenu wraz z infrastrukturą (latarnie, pawilony, drzewa itp.). Dzięki wizualizacji stożka sygnału satelity jako snopu światła można było zobaczyć, które miejsca na rynku są w danym momencie dnia dobrze doświetlone.

Ze zdjęciami oraz pozostałymi prezentacjami dotyczącymi wykorzystania modeli 3D z Google Warehouse, stylizacji kartograficznej w środowisku języków znacznikowych oraz wizualizacji odkrywki, można zapoznać się na stronie KNGK AGH.

Artur Krawczyk (AGH)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS