Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-01-09 | GNSS, Sprzęt, Firma, Prawo, Przetargi, Software

Comp Safe Support wdroży System Dozoru Elektronicznego


Ministerstwo Sprawiedliwości podpisało wczoraj (8 stycznia) umowę z konsorcjum, którego liderem jest firma Comp Safe Support S.A., na budowę Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE). System ten umożliwi skazanym odbywanie kary poza zakładem karnym dzięki monitoringowi GPS lub GSM. Wartość umowy to 225,7 mln zł brutto.

W skład konsorcjum, którego ofertę w drodze przetargu nieograniczonego MS wybrało w październiku ub.r., wchodzą ponadto PHU Elproma Sp. z o.o. i Centrum Weryfikacji Alarmów Terminal Sp. z o.o. Największy wartościowo kontrakt w sektorze publicznym w ostatnich latach realizowany będzie w ciągu 5 lat. Kontrola wykonywania przez skazanych kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym oraz przestrzeganie zakazu zbliżania się do określonych miejsc i osób możliwa będzie dzięki elektronicznej bransolecie zakładanej na nogę skazanego.

SDE objąć ma na początku skazanych na karę do roku więzienia (po odbyciu połowy), gdyż odbywanie kary w ten sposób nie może trwać dłużej niż sześć miesięcy. Według założeń do września 2009 r. powstać ma SDE wraz z Centrum Monitoringu, który obejmie do 500 osób w rejonie apelacji warszawskiej, a w grudniu 2011 r. osiągnąć zaplanowaną maksymalną wydajność obejmując do 7500 osób na terenie całej Polski.

Źródło: Comp Safe Support


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

do olaf: wydaje mi się, że API googli byłoby za tanie:) najlepiej zrobić nowy produkt, przecież na coś trzeba wydać kasę
  
do Dociekliwy Wg mnie powinno to chodzić na zasobie, który został już zrobiony za nasze pieniądze tj. podatników czyli coś geoportalopodobnego, zapewne skończy się albo na nowym produkcie za kupe kasy albo na API googli, zumi czy coś w tym stylu...?
  
A mapy? Ciekawe na jakim tle (mapowym), o jakiej dokładności będą wyświetlane te dane o lokalizacji pacjentów? Może ktoś więcej wie na ten temat? A może to będą tylko współrzędne?
  
ciekawe wdrożenie... czy wiadomo jak będą wygl koszty systemu per BANDITO capita? Przy takiej cenie może jednak warto ich puszkować? Chleb, suchary, woda, kamieniołomy - wiem, wiem to niezgodne z prawami człowieka w EU....
  



zobacz też:

KIO odrzuciła protesty w sprawie przetargu na elektroniczne kajdanki

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła (15 grudnia) protesty Wasko, Comarchu i G4S w...

Powstanie system monitorowania skazanych

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło przetarg nieograniczony na usługę utworzenia, wdrożenia i eksploatacji...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w dawnej Litwie geometrę (mierniczego) nazywano komornikiem?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Franciszek Walicki (1874-1964)

Franciszek  Walicki  (1874-1964)
Urodził się 17 września 1874 r. w miejscowości Biesiady koło Mińska w rodzinie ziemiańskiej jako syn Jana i Heleny z domu Chrzczonowicz. Szkołę realną skończył w Wilnie, naukę kontynuował w szkole geometrów i taksatorów w Petersburgu. W 1895 r...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1571

1571
Anglik Leonard Digges (ok. 1520-71), architekt, geodeta i wynalazca, konstruuje "przenośny kątomierz", nazwany teodolitus - protoplastę dzisiejszego teodolitu. W 1556 r. ukazała się praca Diggesa pt. "Tectonicum", w której opisał metody pomiarów...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama