Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-15| Geodezja, Mapy, Firma, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Święto Państwowego Instytutu Geologicznego 2006


Dla uczczenia powstania Państwowego Instytutu Geologicznego - największego ośrodka naukowo-badawczego polskiej geologii – co roku w maju obchodzone jest Święto Instytutu. W tym roku zaplanowano je na 19 maja i odbywać się będzie w siedzibie głównej Instytutu w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 4. W ramach obchodów Święta Instytutu przewidziano dwie poważne sesje naukowe (jedna poświęcone wybitnemu geologowi prof. Wacławowi Ryce, druga jubileuszowi 50-lecia sztandarowego czasopisma Instytutu, indeksowanego na liście filadelfijskiej „Geological Quarterly”) oraz dwie imprezy o lżejszym kalibrze, zdolne zainteresować nie tylko specjalistów:

Otwarcie wystawy „Tropami kolczastych dinozaurów”.
Będzie można obejrzeć autentyczne ślady, jakie olbrzymie zwierzęta odcisnęły w gruncie 150 mln lat temu oraz zapoznać się z jednym z autorów owych śladów - 3,5-metrowym kentrozaurem, który stanie w parku przed Muzeum Geologicznym. Odsłonięcie modelu mamuta wielkiego, zrekonstruowanego na podstawie szkieletu (jedynego w Polsce), jaki znajduje się w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego. Imponującej wielkości rzeżba - 3,5 m wysokości, 5,7 m długości - stanie w parku przed gmachem Instytutu na ul. Rakowieckiej.

Program obchodów Święta Instytutu:

Sesja naukowa poświęcona pamięci prof. Wacława Ryki; 10.00-11.25 (budynek A, sala im. E. Rühlego) Jubileusz 50-lecia „Geological Quarterly”; 11.30-12.00 (budynek A, sala im. E. Rühlego) Otwarcie wystawy „Tropami kolczastych dinozaurów"
13.30 (budynek C, sala im. J. Morozewicza) Odsłonięcie rekonstrukcji mamuta; 13.45 (park przed budynkiem Instytutu, u zbiegu ulic Rakowieckiej i Wiśniowej)

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Źródło: PIG


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS