wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-15| Geodezja, Mapy, Firma, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Święto Państwowego Instytutu Geologicznego 2006


Dla uczczenia powstania Państwowego Instytutu Geologicznego - największego ośrodka naukowo-badawczego polskiej geologii – co roku w maju obchodzone jest Święto Instytutu. W tym roku zaplanowano je na 19 maja i odbywać się będzie w siedzibie głównej Instytutu w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 4. W ramach obchodów Święta Instytutu przewidziano dwie poważne sesje naukowe (jedna poświęcone wybitnemu geologowi prof. Wacławowi Ryce, druga jubileuszowi 50-lecia sztandarowego czasopisma Instytutu, indeksowanego na liście filadelfijskiej „Geological Quarterly”) oraz dwie imprezy o lżejszym kalibrze, zdolne zainteresować nie tylko specjalistów:

Otwarcie wystawy „Tropami kolczastych dinozaurów”.
Będzie można obejrzeć autentyczne ślady, jakie olbrzymie zwierzęta odcisnęły w gruncie 150 mln lat temu oraz zapoznać się z jednym z autorów owych śladów - 3,5-metrowym kentrozaurem, który stanie w parku przed Muzeum Geologicznym. Odsłonięcie modelu mamuta wielkiego, zrekonstruowanego na podstawie szkieletu (jedynego w Polsce), jaki znajduje się w Muzeum Geologicznym Państwowego Instytutu Geologicznego. Imponującej wielkości rzeżba - 3,5 m wysokości, 5,7 m długości - stanie w parku przed gmachem Instytutu na ul. Rakowieckiej.

Program obchodów Święta Instytutu:

Sesja naukowa poświęcona pamięci prof. Wacława Ryki; 10.00-11.25 (budynek A, sala im. E. Rühlego) Jubileusz 50-lecia „Geological Quarterly”; 11.30-12.00 (budynek A, sala im. E. Rühlego) Otwarcie wystawy „Tropami kolczastych dinozaurów"
13.30 (budynek C, sala im. J. Morozewicza) Odsłonięcie rekonstrukcji mamuta; 13.45 (park przed budynkiem Instytutu, u zbiegu ulic Rakowieckiej i Wiśniowej)

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

Źródło: PIG


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS