wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-11-27| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software, Ludzie, Imprezy

ESRI: 8 Krajowa Konferencja Użytkowników


Wczoraj (26 listopada) w warszawskim Novotelu rozpoczęła się ósma Krajowa Konferencja Użytkowników Oprogramowania ESRI, podczas której poruszane są tematy związane z aktualnymi trendami oraz kierunkami rozwoju i wykorzystania systemów informacji geograficznej.

Otwarcia konferencji, pod hasłem przewodnim „GIS Porządkuje Świat”, dokonał prezes ESRI Polska Lech Nowogrodzki. O kierunkach rozwoju oprogramowania ESRI mówił Wojciech Gawecki, szef ESRI na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. W drugiej części sesji plenarnej Zofia Chudzyńska z ESRI Polska opowiedziała o możliwościach oprogramowania ENVI (służącego do przetwarzania i analiz wszystkich typów danych teledetekcyjnych) i połączenia tej technologii z ArcGIS. Firma ESRI podpisała umowę o współpracy z firmą ITT Visual Information Solutions (producentem ENVI). Dzięki temu porozumieniu klienci ESRI Polska, w ramach jednej transakcji, będą mogli kupić ArcGIS i ENVI.

Filip Zięba z Tatrzańskiego Parku Narodowego omówił wykorzystanie GIS w monitoringu fauny TPN. Przybliżył główne czynniki powodujące zmiany naturalnego zachowania zwierząt na terenie parku. Opowiedział o metodach i zaobserwowanych zjawiskach w monitoringu niedźwiedzi, kolonii świstaków oraz wilków.
Przedstawiciel konsorcjum OPEGIEKA z Elbląga, które zostało laureatem 2. nagrody konkursu ogłoszonego przez GUGiK na opracowanie koncepcji i rozwiązań technicznych (opracowanie systemów z wdrożeniem) w zakresie rozwoju KIIP w ramach projektu GEOPORTAL.GOV.PL., omówił doświadczenia i praktyczne rezultaty wykonanego wdrożenia.

Julia Kurpiewska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS