27 listopada (czwartek) odbędzie się posiedzenie Komitetu Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności. Jednym z tematów będzie prezentacja projektów informatycznych Geoportal i Geoportal2 realizowanych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.
W programie spotkania przewidziano m.in. zaprezentowanie przez reprezentanta Ministerstwa Rozwoju Regionalnego ekspertyzy pt. „Realizacja projektów informatycznych przez administrację publiczną na podstawie doświadczeń wynikających z wdrażania działania 1.5 SPO – WKP”. Główny geodeta kraju Jolanta Orlińska omówi projekty informatyczne Geoportal i Geoportal2 prowadzone przez GUGiK. Z kolei zespoły zadaniowe Komitetu przedstawią sprawozdania ze swej działalności w ostatnim okresie.
W marcu tego roku wiceprezes Rady Ministrów Grzegorz Schetyna reaktywował Komitet Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności. Do zadań Komitetu należy:
- koordynowanie współpracy między resortami i jednostkami administracji publicznej w zakresie informatyzacji i łączności,
- przygotowywanie, uzgadnianie lub opiniowanie projektów aktów prawnych, stanowisk RM lub prezesa RM w sprawach z zakresu właściwości Komitetu,
- podejmowanie rozstrzygnięć i zajmowanie stanowisk w zakresie spraw związanych z ww. sprawami, które nie zostały zastrzeżone dla wyłącznej kompetencji RM, prezesa RM i innych organów,
- wyrażanie opinii albo udzielanie rekomendacji projektom dokumentów rządowych, które będą przedstawiane RM lub prezesowi RM do rozpatrzenia.
W ramach Komitetu działają zespoły ds.:
- Koordynacji rozwoju infrastruktury informacyjnej państwa (organ wiodący: MSWiA),
- Usuwania barier prawno-proceduralnych w e-administracji (MS),
- Elektronicznej gospodarki (MG),
- Społeczeństwa informacyjnego (MSWiA).