wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-11| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje

Nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Premier Kazimierz Marcinkiewicz powierzył Mirosławowi Drygasowi pełnienie obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zastąpił on na tym stanowisku Elżbietę Kaufman-Suszko, która kierowała ARiMR od 5 grudnia 2006 r. Mirosław Drygas będzie szefował agencji do czasu wyboru nowego prezesa (trwa konkurs na to stanowisko). Wręczenia aktu powierzenia obowiązków dokonał Andrzej Lepper, wicepremier oraz minister rolnctwa i rozwoju wsi.
W ciągu niecałych szściu lat agencja ma już siódmego szefa. W marcu 2001 r. ówczesnego prezesa ARiMR – Andrzeja Mielniczuka, zastąpił Aleksander Bentkowski. W 2003 r. nastał Jerzy Miller, który po 4 miesiącach został wymieniony na Wojciecha Pomajdę. W październiku 2005 r. Pomajdę zastąpił z kolei Paweł Janiec, poprzednik Elżbiety Kaufman-Suszko.

Mirosław Drygas (ur. w 1953 r.) jest absolwentem SGGW i doktorem nauk ekonomicznych tej uczelni. Jest ekonomistą rolnym, ekspertem w dziedzinie doradztwa rolniczego, integracji polskiego rolnictwa z Unią Europejską, Wspólnej Polityki Rolnej, wykorzystania funduszy przedakcesyjnych i strukturalnych.
Od 1978 r. pracował w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. W latach 1990-93 pełnił m.in. funkcje doradcy ministra rolnictwa, koordynatora zespołu doradztwa rolniczego oraz zastępcy dyrektora Biura Prezydialnego Agencji Rynku Rolnego.
W latach 1995-2000 zajmował kierownicze stanowiska w Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA). W czerwcu 2000 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Pomocy Przedakcesyjnej i Funduszy Strukturalnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od sierpnia 2003 r. był pełnomocnikiem prezesa ARiMR, a od stycznia 2004 r. zastępca prezesa.
Był uczestnikiem wielu programów szkoleniowych i staży zawodowych w: USA, Danii, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech. Członek Association for International Agricultural and Extension Education oraz European Seminar on Extension Education. Jest autorem około 100 artykułów ogłoszonych w zagranicznych i polskich publikacjach naukowych.
W latach 1996-2000 był redaktorem naczelnym kwartalnika „Problemy Integracji Rolnictwa Unia Europejska Polska”. Od 2000 r. jest członkiem kolegium redakcyjnego kwartalnika „Wieś i Rolnictwo”.
Jest żonaty, ma dwóch synów.

AB, ARiMR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS