Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-27| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

Nowa generacja produktów firmy Jena-Optronik GmbH


Niemiecka firma zaprezentowała nową kamerę lotniczą JAS 150s dostarczającą zdjęcia o rozdzielczości 5 cm. Poinformowano także o sukcesie satelitarnego systemu RapidEye wyposażonego w skaner JSS 56.

JAS 150s (Jena Airborne Scanner) rejestruje zdjęcia w 4 kanałach wielospektralnych oraz 5 stereograficznych kanałach panchromatycznych. Pozyskiwanie danych pod rożnym kątem eliminuje występowanie „martwych pól”, a także umożliwia utworzenie dokładnego modelu terenu. Wszystkie kanały mają taką samą rozdzielczość, zależną od wysokości lotu – 5 cm z 1000 m i 15 cm z 3000 m. JAS 150s rejestruje zdjęcia z rozdzielczością radiometryczną 12 bit na dysku o pojemności 1.1 TB. Kamera jest wyposażona we własne oprogramowanie fotogrametryczne, ale producent zapewnia jej kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi dostępnymi na rynku i możliwość integracji z innymi środowiskami.

Innymi produktami firmy z Jeny są wykorzystywane w satelitarnym projekcie RapidEye skanery JSS 56 (Jena Spaceborne Scanner). System firmy RapidEye AG składa się z 5 satelitów, dzięki czemu czas rewizyty nad wskazanym obszarem wynosi 1 dzień (poza nadirem). JSS 56 rejestruje obrazy w 5 kanałach spektralnych z rozdzielczością terenową 6,5 m. Pierwszy obraz projektu RapidEye pochodzący z satelity Choros zaprezentowano 21 października. Na zdjęciu przedstawiony jest region El Bolsón w Argentynie położony u stóp gór Piltriquitron przy granicy z Chile. Odbiór zdjęcia nastąpił w Kongsberg na Szpitsbergenie, a następnie przesłano je elektronicznie do siedziby głównej RapidEye AG w Branderburgii w Niemczech.

Źródło: Jena-Optronik, RapidEye


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS