wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-05-10| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

Satelita ostrzeże przed tsunami


Na 16 i 17 maja zaplanowano na Oceanie Spokojnym ćwiczenia z wykrywania tsunami „Pacific Wave 06”. Są one finansowane przez Komisję Oceanograficzną UNESCO, a weźmie w nich udział 28 państw.
Centrum ostrzegania zlokalizowane na Hawajach ogłosi próbny alarm, który będzie wysłany do punktów kontaktowych i służb ratowniczych w poszczególnych krajach. Przetestowana zostanie w ten sposób sprawność ewakuacji ludności.
Centrum ostrzegania o falach tsunami na Hawajach ogłosiło taki alarm 3 maja. Nastąpił wówczas wstrząs sejsmiczny na Wyspach Tonga na Oceanie Spokojnym. System ostrzegania, zorganizowany przez NOAA, składa się ze stacji sygnalizacyjnych umieszczonych w głębinach oceanu. Wysyłają one sygnał do boi, te z kolei przekazują go do satelity. A z satelity informacja przesyłana jest do centrum ostrzegającego, w którym zostaje obliczone, po jakim czasie fala dotrze do wybrzeży. Podobny system próbuje skonstruować Indonezja.
Więcej w czerwcowym numerze GEODETY

Źródło: Rzeczpospolita


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt