Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-14| Geodezja, Prawo, Instytucje

Rozstrzygnięcie protestu GIG w postępowaniu przetargowym na pozyskanie nazw miejscowości



Główny Urząd Geodezji i Kartografii uznał w całości za bezpodstawny protest wniesiony przez Geodezyjną Izbę Gospodarczą w postępowaniu na "Pozyskanie i weryfikację nazw miejscowości nieposiadających lokalizacji w Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych oraz uzupełnienie nazw obiektów fizjograficznych dla potrzeb Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych”.

Geodezyjna Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie 9 października br. wniosła o dostosowanie treści ogłoszenia do przepisów obowiązującego prawa poprzez modyfikację treści ogłoszenia o zamówieniu lub o unieważnienie postępowania. W jej ocenie naruszone zostały przepisy w zakresie określenia warunków udziału i zdolności technicznej zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W uzasadnieniu odrzucenia protestu główny geodeta kraju Jolanta Orlińska napisała m.in., że „W ogłoszeniu o zamówieniu zamawiający obowiązany jest przedstawić opis warunków udziału w postępowaniu, w tym odnoszących się do właściwości wykonawcy wraz z podaniem ich znaczenia (...); chodzi tutaj o wskazanie kryteriów, którymi posłuży się zamawiający ustalając kolejność wykonawców zapraszanych do składania ofert (...). Protestujący chyba nie bardzo orientuje się w przedmiocie zamówienia – bowiem postawienie kryterium – wykonanie TBD w pełnej wersji, tzn. komponentów TOPO i KARTO – odnosi się do zapisu bazy w wersji arkuszowej i pozwala ustalić konkretnych wykonawców, którzy uzyskali najwyższą ocenę spełnienia tego warunku.”

Jeśli chodzi o zarzut w zakresie zdolności technicznej, Jolanta Orlińska napisała „Nie można zamawiającemu postawić zarzutu naruszenia uczciwej konkurencji tylko dlatego, że w sposób konkretny określa wymagane warunki udziału w postępowaniu (...). Zamawiający ma prawo opisać swoje potrzeby, aby przedmiot zamówienia spełniał jego wymagania (...), pod warunkiem, że dokonany opis nie narusza konkurencji ani równego traktowania wykonawców”.
Od rozstrzygnięcia protestu przysługuje odwołanie, które wnosi się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminie 5 dni od doręczenia rozstrzygnięcia protestu lub upływu terminu do rozstrzygnięcia protestu.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS