Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-30| Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

Trimble przejmuje następną niemiecką spółkę


Amerykańska firma Trimble poinformowała o zawarciu końcowego porozumienia w sprawie przejęcia niewielkiej niemieckiej spółki TopoSys GmbH.

TopoSys powstała w 1995 r. jako część Dornier GmbH i specjalizuje się w dostawie systemów lidarowych i oprogramowania oraz przetwarzaniu danych obrazowych wykonanych z pułapu lotniczego. W ostatnich dwóch latach spółka zmieniła profil działania i z dostawcy usług lotniczych stała się także integratorem lotniczych systemów rejestracji danych. TopoSys zintegrowała m.in. system POSTrack firmy Applanix (łączący GPS/ INS z systemem zarządzania lotem) z kamerą RolleiMetric. Firma uzupełni portfel produktów oferowany przez należące także do Trimble’a firmy Applanix i INPHO.
W strukturach Timble’a firma będzie częścią segmentu Engineering & Construction.
Wartości transakcji nie podano.

Źródło: TopoSys


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS