wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-18| Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Trimble kupił niemiecką firmę RolleiMetric


Amerykańska firma Trimble przejęła spółkę RolleiMetric GmbH z Brunszwiku (Niemcy), producenta fotogrametrycznych kamer lotniczych i naziemnych oraz oprogramowania fotogrametrycznego.

W portfelu Trimble’a znajdzie się m.in. produkowana przez RolleiMetric kamera AIC (Aerial Industrial Camera), która uzupełni linię tego typu rozwiązań oferowaną przez zależne od Trimble’a firmy Applanix i INPHO. Amerykańska spółka przejmie również bazę klientów RolleiMetric w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz w Azji.
Wartości transakcji nie podano, zakończenie operacji przejęcia planowane jest na czwarty kwartał tego roku.

Historia RolleiMetric sięga 1920 roku, gdy Paul Franke i Reinhold Heidecke założyli firmę Franke & Heidecke – Fabrik Photographischer Prazisionsapparate, specjalizującą się w produkcji aparatów fotograficznych oraz kamer stereo. Zaprojektowany w 1928 r. przez Reinholda Heidecke dwuobiektywowy aparat Rolleiflex przyniósł firmie światowy rozgłos. W 1930 roku spółka zatrudniała 800 osób, w połowie lat 50. ponad 1000. W 1962 r. zmieniła nazwę na Rollei-Werke. W 1966 r. rodzina Franke przejęła cześć udziałów należącą do potomków Heidecke'go. Nieudana polityka inwestycyjna w latach 60., będąca odpowiedzią na ekspansję tanich japońskich producentów, doprowadziła do przejęcia upadającej firmy przez brytyjską United Scienific Holding. W kolejnych latach spółka przechodziła z rąk do rąk i zmieniała nazwy. W 2002 r. została kupiona przez grupę duńskich inwestorów. W 2005 roku została podzielona na Rollei GmbH z siedzibą w Berlinie i Franke & Heidecke GmbH w Brunszwiku. RolleiMetric, specjalizująca się w produkcji precyzyjnych kamer fotogrametrycznych, została wydzielona z tej pierwszej (w kooperacji z duńską firmą Phase One).

AB


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS