wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-17| GNSS, Sprzęt, Firma

NetR8, nowy odbiornik referencyjny firmy Trimble


Firma Trimble zapowiedziała wypuszczenie na rynek nowego odbiornika Trimble NetR8 przeznaczonego do pomiarów precyzyjnych.

Urządzenia znajdzie zastosowanie w postprocessingu, w sieciach stacji referencyjnych, jako stacja bazowa dla pomiarów w trybie RTK lub jako precyzyjny odbiornik w pracach badawczych. NetR8 może spełniać rolę zarówno pojedynczej stacji, jak i być jednym z elementów sieci stacji referencyjnych.
50-Hz NetR8 jest najszybszym odbiornikiem referencyjnym, ma 76 kanałów i dysponuje pamięcią o pojemności 4 Gb. Dzięki technologii R-Track Trimble’a obsługuje sygnały systemu GLONASS oraz nową częstotliwość GPS – L2C. Urządzenie odbiera i przetwarza sygnały L1, L2, L2C i L5 (GPS) oraz L1/L2 (GLONASS). Cztery kanały przeznaczone są tylko do śledzenia sygnałów z sieci wspomagających: WAAS, EGNOS, MSAS, Omnistar i innych. Porty komunikacyjne umożliwiają sztywne jak i bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem zewnętrznym. NetR8 cechuje niska waga i niewielki pobór mocy, spełnia także normę IP-67 (wodo- i pyłoszczelność).
Pierwsze odbiorniki serii NetR8 będą dostępne na rynku w końcu października br.

Źródło: Trimble


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS