wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-25| GNSS, Sprzęt, Firma

NovAtel SPAN-CPT – odbiornik GPS/INS o dużych możliwościach


Kanadyjski NovAtel poinformował o wprowadzeniu na rynek SPAN-CPT – nowej generacji systemu GPS ze wspomaganiem inercyjnym.

Ścisła integracja technologii SPAN pozwala na ciągłą współpracę pomiędzy odbiornikiem GNSS a jednostką IMU (główny element inercyjnego systemu nawigacyjnego złożony z akcelerometrów i żyrokompasów). Dzięki temu w momencie chwilowego zaniku sygnału GPS moduł IMU przejmuje od odbiornika satelitarnego pozycjonowanie w sposób niezauważalny dla użytkownika. Takie rozwiązanie pozwala na płynny pomiar satelitarny nawet w warunkach wysokiej zabudowy oraz ciągłe pozycjonowanie przy okresowych zanikach sygnału (np. w tunelach).

SPAN-CPT integruje w jednej obudowie precyzyjny odbiornik NovAtela wykonany w technologii OEM ze światłowodowym żyrokompasem i akcelerometrem MEMS produkcji KVH Industries.
Unikalne rozwiązanie łączące technologię GPS i INS (Inertial Navigation System) zaproponowane przez NovAtela ma tę przewagę nad konkurencyjnymi systemami, że większość z nich wykorzystuje dane GPS do wspomagania INS i korygowania jego błędów (dryfu). W SPAN-CPT dane INS równie dobrze wspomagają GPS.

Eryk J. Lipiński, GPS.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS