wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-03| GIS, Sprzęt, Software

Nowe cyfrowe mapy Polski w nawigacji Blaupunkta


Pod koniec sierpnia na polskim rynku pojawiło się nowe oprogramowanie MapaMap for Blaupunkt – specjalny pakiet cyfrowych map Polski współpracujących z przenośnymi urządzeniami GPS spod znaku niebieskiej kropki. Jest to wspólny projekt Imagis S.A. (producenta oprogramowania i systemów nawigacyjnych MapaMap) oraz Blaupunkt (która oferuje m.in. mobilne urządzenia GPS TravelPilot).

Pakiet zawiera najnowsze mapy cyfrowe Polski, na których znajdują się ponad 2 miliony punktów adresowych, ponad 2,3 tys. szczegółowych planów miast i miejscowości, ponad 400 tys. km dróg, blisko 140 tys. obiektów POI (m.in. fotoradary dostarczone przez KG Policji) oraz 16 planów miast z trójwymiarowymi bryłami budynków (Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Łódź, Katowice, Kraków, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Warszawa, Zielona Góra). System jest zaprojektowany w umożliwiającej intuicyjną obsługę technologii Finger Friendly, a komunikaty głosowe są podawane m.in. przez doświadczonego pilota rajdowego Macieja Wisławskiego, Mistrza Europy w rajdach samochodowych.

Nowe oprogramowanie jest bardzo proste do samodzielnej instalacji. Aplikacja dostępna jest na karcie pamięci SD, przy czym – z uwagi na specyfikę rozwiązań technicznych – występuje w dwóch wersjach. Pierwsza współpracuje z nowymi urządzeniami serii TravelPilot: 100,200 oraz 300, druga zaś jest dostosowana do urządzeń starszej generacji, czyli modeli TravelPilot Lucca 3.3, 3.5, 3.5 Edition, 5.2 oraz 5.3. I – co istotne – użytkownik korzystając z cyfrowych map Polski dostępnych w nowym pakiecie, nie musi rezygnować z danych wgranych standardowo w urządzeniach Blaupunkta – w prosty sposób można się między nimi przełączać. Dane w aplikacji MapaMap for Blaupunkt, mogą być aktualizowane 4 razy w roku. Każdy użytkownik może uaktualnić swoje mapy poprzez zakup bezpośrednio w firmie Imagis całorocznej prenumeraty lub aktualizacji jednorazowej.

Dostępne w ofercie Blaupunkta mobilne urządzenia GPS wyróżniają się łatwą, intuicyjną obsługą, sprawnie obliczają najszybszą, najkrótszą, najbardziej ekonomiczną lub ekologiczną trasę i bezbłędnie prowadzą do celu. Systemy – w zależności od modelu – oferują także liczne funkcje dodatkowe, m.in. zintegrowany czujnik światła, który umożliwia automatyczne przełączanie wyświetlacza na tryb pracy dziennej lub nocnej, graficzne i akustyczne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonej prędkości oraz ostrzeżenia o korkach, także wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna, komunikację Bluetooth i funkcje multimedialne.
Sugerowana cena MapyMap for Blaupunkt wynosi 299 zł, a urządzenia z MapaMap for Blaupunkt odpowiednio: TravelPilot 300 – 1099 ł, TravelPilot 200 – 749 zł, TravelPilot 300 – 649 zł.

Źródło: INDALO


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS