Moskiewska firma M2M Telematyka wyposażyła 250 autobusów w Sankt Petersburgu w zautomatyzowany system kontroli bazujący na technologii GLONASS.
Jest to efekt wdrożenia projektu M2M CityBus w petersburskim przedsiębiorstwie transportu miejskiego PiterAvto. Od 2005 roku M2M Telematyka zainwestowała w rozwój systemu CityBus 5 mln dolarów. Koszt projektu realizowanego w Sankt Petersburgu wynosi 3,5 mln rubli.
System oferowany przez M2M Telematyka przeznaczony jest zarówno dla państwowych, jak i prywatnych firm transportowych i umożliwia nadzór nad ruchem pojazdów w czasie rzeczywistym oraz planowanie i efektywne zarządzanie flotą. Firma zastosowała w nim m.in. terminal własnej produkcji M2M-Cyber GLX (GSM/ГЛОНАСС/GPS), który służy do transmisji danych ze śledzonych pojazdów na pulpit dyspozytora.
PiterAvto jest pierwszą firmą, która wykorzystała w swoich autobusach rozwiązanie bazujące na systemie GLONASS. M2M CityBus działa już m.in. w Moskwie, Soczi i Penzie.