Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-28| Geodezja, Prawo

SGP milczy ws. wniosku do sądu koleżeńskiego dot. GKK

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski poinformował na X (dawniej Twitter) o skierowaniu do Sądu Koleżeńskiego Oddziału SGP w Katowicach wniosku o możliwym nieetycznym zachowaniu GGK Alicji Kulki, która jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich.


SGP milczy ws. wniosku do sądu koleżeńskiego dot. GKK <br />
Fot. Katrin Bolovtsova przez Canva.com
Fot. Katrin Bolovtsova przez Canva.com

Wspomniany wniosek Waldemar Izdebski wystosował już 16 maja br., jednak dopiero teraz, jak wskazuje we wpisie, z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi zdecydował się go upublicznić.
Nieetyczne zachowanie, o którym jest mowa w piśmie, związane jest z plagiatem w pracy konkursowej na stanowisko GGK.

„Swoim działaniem Pani Alicja Kulka po pierwsze – dokonała plagiatu, a po drugie – wprowadziła w błąd organy państwa w postaci Ministerstwa Rozwoju i Technologii, co należy uznać za działanie wysoko nieetyczne, bo, przywłaszczając prace innych, wykorzystała je do uzyskania stanowiska Głównego Geodety Kraju i tym samym, moim zdaniem, zachowanie takie urąga godnemu zachowaniu członka SGP” – napisał Waldemar Izdebski w uzasadnieniu wniosku.

Redakcja Geoforum.pl wystąpiła do SGP z pytaniem, jaki jest stan rozpatrywania wniosku.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS