Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-19| GIS, Mapy

Obciążenie dróg GZM na interaktywnej mapie

Na portalu InfoGZM opublikowana została nowa interaktywna mapa – przedstawia ona podstawowe dane dotyczące układu drogowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


Obciążenie dróg GZM na interaktywnej mapie

Informacje prezentowane są w postaci graficznej oraz jako zestawienia liczbowe – po kliknięciu na wybrany odcinek drogi można odczytać poszczególne wartości natężenia ruchu i wykorzystania przepustowości.

Mapę opracowano na podstawie danych z makroskopowego modelu ruchu stanowiącego jedno z podstawowych narzędzi analiz ruchu, planowania sieci drogowej i podejmowania decyzji o zmianach w organizacji ruchu.

Do aktualizacji i zasilenia modelu posłużyły dane z pomiarów ruchu wykonanych na zlecenie GZM pod koniec ubiegłego roku. Dotyczyły one m.in. tego, skąd napływają pojazdy, w jakiej liczbie, a także jak wygląda ruch drogowy wewnątrz Metropolii.

Źródło: Metropolia GZM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS