wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-12| GIS, Mapy

Powstała mapa atrakcji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Na portalu InfoGZM pojawiło się nowe narzędzie – interaktywna mapa VisitGZM. Można na niej znaleźć wszystkie warte odwiedzenia miejsca w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wraz z opisami.


Powstała mapa atrakcji Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Mapę tworzy ponad 350 obiektów (o różnej skali i funkcji) – zarówno tych powszechnie znanych, jak i mniej oczywistych. Zostały one podzielone na 6 kategorii tematycznych:
1) zabytki, architektura współczesna,
2) dziedzictwo przemysłowe,
3) kultura,
4) sport i rekreacja,
5) atrakcje (inne),
6) szlaki kulturowe.

Na mapie można zobaczyć wszystkie obiekty z danej kategorii lub wybrać interesujące podkategorie. Dla ułatwienia poszukiwań przygotowano także funkcję filtrowania po: nazwie, gminie i atrybutach (wstęp płatny/wstęp bezpłatny). Ponadto kluczowe obiekty do zobaczenia w GZM można wyszukać poprzez opcję „Zobacz koniecznie”.

Dodatkowo przygotowana została cześć opisowa (infogzm.metropoliagzm.pl/visitgzm) przedstawiająca zabytki, architekturę współczesną oraz dziedzictwo przemysłowe, w tym budownictwo patronackie, twórców przemysłu czy Szlak Zabytków Techniki.

Źródło: GZM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS