Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-04| GNSS, Geodezja, Edukacja, Ludzie

Prof. Bogusz odznaczony za zasługi dla UPWr

Coroczne Święto Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu stanowi okazję do podsumowania istotnych wydarzeń i uhonorowania osób zasłużonych dla UPWr. W tym roku (24 maja) jedną z pięciu osób wyróżnionych medalem „Za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” był prof. Janusz Bogusz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.


Prof. Bogusz odznaczony za zasługi dla UPWr

Prof. Bogusz został doceniony za osobiste angażowanie się, wspieranie badań prowadzonych na Uniwersytecie oraz współpracę z wrocławskimi naukowcami na wielu płaszczyznach. Mowa tutaj o:
• wspólnych inicjatywach w Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG – International Association of Geodesy),
• współpracy w ramach Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk,
• wspólnie realizowanych projektach naukowych i powstałych w ich wyniku wielu publikacjach w renomowanych pismach geodezyjnych,
• pełnieniu funkcji eksperta zewnętrznego w projekcie „Horyzont 2020 GATHERS: Integration of Geodetic and imAging TecHniques for monitoring and modelling the Earth’s surface defoRmations and Seismic risk”, którego liderem jest UPWr.

Wnioskodawca, prof. Krzysztof Sośnica, przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport UPWr podkreślił, że „na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Pana Profesora Janusza Bogusza, który bezinteresownie wspiera wiele inicjatyw realizowanych na UPWr, angażuje się w wydarzenia naukowe UPWr oraz przyczynia się do budowania lepszego wizerunku naukowców z UPWr na arenie krajowej i międzynarodowej”.

W tym roku medal „Za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” otrzymali także m.in.:
• prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr,
• dr Javier Ventura-Traveset z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Wręczenie medali połączone było z promocjami doktorskimi, habilitacyjnymi, wręczeniem statuetek za uzyskanie tytułu naukowego oraz nadaniem tytułu doktora honoris causa dr Cécile Neuvéglise z Francuskiego Narodowego Instytutu Rolnictwa, Żywności i Środowiska (INRAE), która zdobyła uznanie w środowisku naukowym dzięki badaniom w dziedzinie genomiki porównawczej drożdży.

Źródło: WIG WAT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS