Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-31| Geodezja, Prawo, Instytucje

Kto przygląda się odpowiedzialności dyscyplinarnej geodetów?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów opublikował na swojej stronie uzyskane z GUGiK-u zarządzenie GGK powołujące zespół ds. odpowiedzialności dyscyplinarnej. W akcie tym znajdziemy m.in. informacje o składzie zespołu oraz celu jego prac.


Kto przygląda się odpowiedzialności dyscyplinarnej geodetów?

Przypomnijmy, że OZZG zaczął się interesować zespołem ds. odpowiedzialności dyscyplinarnej po posiedzeniu sejmowej Komisji do Spraw Petycji z 25 kwietnia 2024 r., podczas którego o tym gremium wspomniała dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli w GUGiK Adrianna Berenson. Następnie uzyskał informację, że zespół został powołany zarządzeniem GGK nr 12 z 28 czerwca 2023 r., które nie było opublikowane w BIP-ie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.
Redakcja Geoforum.pl wystąpiła do GUGiK-u o wszystkie zarządzenie GGK z lat 2023–2024, które są publikowane w „Informatorze”.

W zarządzeniu GGK z 28 czerwca 2023 r. opisany został cel prac zespołu. Jest to „ocena obecnie obowiązujących regulacji prawnych dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii oraz przedstawienie rekomendacji zmian przepisów prawa w przypadku stwierdzenia takiej potrzeby”.

Ponadto podana została informacja, że w skład zespołu wchodzi 11 osób. Są to:
1) Marek Michalec (przewodniczący) – zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru i Kontroli w GUGiK, przewodniczący Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej;
2) Małgorzata Brzezińska (zastępca przewodniczącego) – pracownik GUGiK, członek OKD;
3) Anna Grochal (sekretarz) – pracownik GUGiK;
4) Jan Kwaśniak – pracownik GUGiK, członek OKD;
5) Dorota Pawłowska-Baszak – geodeta wykonawca, prezes Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego;
6) Sebastian Bała – mazowiecki WINGiK;
7) Agnieszka Majewska – zachodniopomorski WINGiK;
8) Andrzej Żylis – pomorski WINGiK;
9) Zbigniew Domagała – dolnośląski WINGiK;
10) Mirosław Puzia – śląski WINGiK;
11) Robert Cieszyński – kujawsko-pomorski WINGiK.

W tym miejscu warto zacytować słowa dyrektor Adrianny Berenson, które padły podczas wspomnianej komisji sejmowej:
„Chciałabym jeszcze dodać, że w skład zespołu wchodzą przedstawiciele środowiska geodezyjnego, wykonawców, mówiąc wprost, geodetów posiadających uprawnienia zawodowe oraz przedstawiciele administracji”. Tymczasem w skład zespołu wchodzi zaledwie jeden wykonawca, a nie wykonawcy.

Przytoczone wyżej słowa są też o tyle ciekawe, gdyż o pracach zespołu nie wiedziało Stowarzyszenie Geodetów Polskich, OZZG i Stowarzyszenie „Geodeci dla RP” (pisaliśmy o tym TUTAJ). Czy zatem w skład zespołu rzeczywiście wchodzą „przedstawiciele środowiska geodezyjnego”? Teraz czytelnicy mają szansę to ocenić.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS