Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-20| Geodezja, Prawo

Czy organizacje uczestniczą w pracach zespołu ds. odpowiedzialności dyscyplinarnej?

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na Geoforum.pl o zespole, którego przedmiotem zainteresowania jest odpowiedzialność dyscyplinarna geodetów. Na razie nie znamy jego członków, dlatego też wystąpiliśmy do wszystkich organizacji zrzeszających geodetów z pytaniem, czy biorą udział w pracach tego gremium.


Czy organizacje uczestniczą w pracach zespołu ds. odpowiedzialności dyscyplinarnej? <br />
Gmach GUGiK przy ulicy Żurawiej 6/12
Gmach GUGiK przy ulicy Żurawiej 6/12

O sprawie jako pierwszy napisał Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów, który dowiedział się o zespole właściwie przez przypadek – była o nim mowa podczas posiedzenia sejmowej Komisji do Spraw Petycji z 25 kwietnia 2024 roku.
Następnie OZZG udało się uzyskać informację, że zespół został powołany zarządzeniem GGK nr 12 z 28 czerwca 2023 r., które, jak wiele innych zarządzeń, nie zostało opublikowane w BIP-ie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.
Ponadto Związek wystąpił do GUGiK-u o skład tego gremium.

Nie czekając na wyjaśnienia, jakie uzyska OZZG, postanowiliśmy napisać do wszystkich organizacji zrzeszających geodetów z pytaniem, czy uczestniczą w pracach zespołu zajmującego się odpowiedzialnością dyscyplinarną.
Odpowiedziały nam tylko trzy: Stowarzyszenie „Geodeci dla RP”, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz OZZG. Geodezyjna Izba Gospodarcza, Polska Geodezja Komercyjna i Polskie Towarzystwo Geodezje do chwili publikacji tego artykułu nie przesłały nam swoich stanowisk.

Wszystkie trzy organizacje, które udzieliły nam odpowiedzi, podały, że nie biorą udziału w pracach zespołu. Agnieszka Zabłocka-Gasek przyznała, że nie wie, jaki jest powód takiej sytuacji, zaś przewodniczący OZZG Leszek Piszczek podkreślił, że jeszcze do niedawna nie wiedział o istnieniu tego gremium.
Prezes SGP dr hab. inż. Janusz Walo zaznaczył, że nie zna składu zespołu, więc formalnie przedstawiciele Stowarzyszenia nie biorą udziału w jego pracach. Dodał też, że GGK, powołując zespół, nie zwróciła się do SGP o delegowanie przedstawicieli.

Po takich zapewnieniach z jeszcze większą niecierpliwością wyczekujemy informacji o składzie osobowym zespołu, ciekawi, z jakich środowisk pochodzą członkowie gremium.

Z pełną treści odpowiedzi trzech organizacji można zapoznać się poniżej.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS