Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-16| Geodezja, Prawo, Instytucje

Odpowiedzialność dyscyplinarna geodetów pod lupą Zespołu GUGiK

Jak wynika z materiałów opublikowanych przez OZZG, Główny Geodeta Kraju powołał zespół do spraw oceny regulacji prawnych dotyczących odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii.


Odpowiedzialność dyscyplinarna geodetów pod lupą Zespołu GUGiK

Co ważne, zarządzenie GGK nr 12 z 28 czerwca 2023 r. (powołujące zespół), tak jak wiele innych, nie zostało opublikowane na BIP GUGiK. Sprawa została ujawniona właściwie przez przypadek podczas posiedzenia sejmowej Komisji do Spraw Petycji z 25 kwietnia 2024 roku.

Związek wystąpił do GUGiK z zapytaniem o skład tego zespołu, należy się więc spodziewać, że za dwa tygodnie poznamy osoby, które z ramienia GUGiK przyglądają się odpowiedzialności dyscyplinarnej geodetów i projektują nowe przepisy w tym zakresie.

Polityka informacyjna GUGiK w tak istotnych sprawach budzi coraz więcej wątpliwości. Sytuacja, w której tylko część zarządzeń jest publikowana na BIP nie jest normalna i w tej sprawie wstępowaliśmy już do GUGiK.

Odpowiedz_zespol

Źródło: OZZG


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS