Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-10| Geodezja, Instytucje

Dwa rodzaje zarządzeń, czyli czego nie publikuje GUGiK

W ostatnim czasie zwróciliśmy uwagę, że nie wszystkie zarządzenia Głównego Geodety Kraju są publikowane w internecie.


Dwa rodzaje zarządzeń, czyli czego nie publikuje GUGiK

Przykładowo na stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii znajdziemy zarządzenie nr 2 z 2024 r. wraz z załącznikiem, natomiast brak jest zarządzenia nr 1 z tego samego roku i ewentualnych kolejnych.
Dlatego też zwróciliśmy się do GUGIK-u o udostępnienie wszystkich zarządzeń GGK wydanych od 1 stycznia 2023 r.

W odpowiedzi (fot. poniżej) urząd poinformował nas, że „zarządzenia regulują wewnętrzną organizację jednostki i są aktami kierownictwa wewnętrznego, które co do zasady nie stanowią informacji publicznej”.
Dalej zaś stwierdził, że przesłany przez nas wniosek nie może być wykonany, „a ocena, czy dane zarządzenie stanowi informację publiczną, możliwa będzie po wskazaniu przez wnioskodawcę konkretnego zarządzenia”.

Jak jednak mamy wskazać „konkretne zarządzenie”, skoro nie znamy ani liczby, ani przybliżonej tematyki nieopublikowanych aktów? Tego urząd, niestety, nie precyzuje…

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS