Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-15| Geodezja, Imprezy

GUGiK o udziale mediów w ostatniej konferencji SGiK

W ostatnich dniach zapytaliśmy Główny Urząd Geodezji i Kartografii, czy na Konferencję Służby Geodezyjnej i Kartograficznej, która odbyła się w dniach 22–23 kwietnia w Warszawie, byli zaproszeni przedstawiciele prasy.


GUGiK o udziale mediów w ostatniej konferencji SGiK

Przypomnijmy, że kwietniowe spotkanie SGiK odbyło się pod hasłem „Realizacja zadań z zakresu geodezji i kartografii przez organy SGiK – droga ku cyfrowej dekadzie 2030”. W jego trakcie GUGiK przedstawił m.in. koncepcję wdrożenia jednego oprogramowania do prowadzenia rejestru EGiB.

Co istotne, o planach tych redakcja Geoforum.pl dowiedziała się od jednego z uczestników konferencji – w relacji z konferencji SGiK opublikowanej na stronie GUGiK-u nt. wspomnianej wyżej koncepcji nie znalazła się nawet wzmianka.

Brak transparentności w zakresie treści poruszanych na spotkaniu skłonił nas do wystosowania do GUGiK-u pytania, czy jakiekolwiek redakcje zostały zaproszone na spotkanie SGiK.
W odpowiedzi (pełna treść poniżej) urząd podał, że wśród zaproszonych nie było przedstawicieli prasy. Ponadto wskazał, że zaproszenie na konferencję otrzymali: geodeci województw, WINGiK-owie, geodeci powiatowi, kierownicy ODGiK-ów wraz ze współpracownikami, a także członkowie PRGiK i przedstawiciele administracji państwowej.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS