Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-13| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Janusz Walo dziekanem na kolejną kadencję

W czwartek 9 maja Wydziałowe Kolegium Elektorów pozytywnie zaopiniowało kandydaturę dr. hab. inż. Janusza Walo na dziekana Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej w kadencji 2024–2028.


Janusz Walo dziekanem na kolejną kadencję

Dzień później (10 maja) rektor PW prof. Krzysztof Zaremba przekazał decyzję o powołaniu prof. Walo na funkcję dziekana.

Dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, jest specjalistą z zakresu grawimetrii, geodezji satelitarnej i geodezji wyższej. Urodził się 5 października 1966 w Kamieniu (woj. lubelskie). Jest absolwentem Technikum Geodezyjnego w Żelechowie (1986 r.) oraz WGiK PW (1991 r.). Na macierzystym wydziale w 2000 r. obronił doktorat na temat „Analiza wybranych algorytmów wyznaczenia lokalnego przebiegu geoidy”. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2014 r. za cykl publikacji pt. „Problem stabilności odniesienia satelitarnych sieci GNSS i pomiarów grawimetrycznych w lokalnych badaniach geodynamicznych”. W tym samym roku został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Geodezji i Astronomii Geodezyjnej PW.

Od 2020 r. prof. Janusz Walo jest dziekanem WGiK PW. Wcześniej pełnił funkcje prodziekana ds. nauczania WGiK PW (2012–2016) oraz prorektora ds. studenckich PW (2016–2020).
W 2017 r. został prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Źródło: WGiK PW, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS