Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-23| GIS, Software, JST

Nowa wersja Wtyczki APP 2 resortu rozwoju

W oficjalnym repozytorium QGIS opublikowana została nowa wersja eksperymentalna Wtyczki APP 2 (2.0.3) – narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, które umożliwia tworzenie danych przestrzennych dla planu ogólnego gminy.


Nowa wersja Wtyczki APP 2 resortu rozwoju

W porównaniu z poprzednią wersją wtyczki wprowadzono następujące modyfikacje:
• poprawa drobnych błędów,
• zmiany redakcyjne w zakresie komunikatów błędów i tekstów dot. formularzy,
• poprawa stabilności na wersjach 3.28 i 3.34 QGIS,
• zmiany w zakresie ograniczeń dot. parametru ,
• zmiany w zakresie zapisu atrybutu modyfikacja w formularzu edycji warstwy AktPlanowaniaPrzestrzennego,
• poprawa kolejności wykonywania kontroli, w szczególności kontroli geometrycznych,
• zmiany w zakresie ograniczeń liczby znaków w polach typu CharacterString,
• dodanie przycisku „Pomiń” w niektórych krokach,
• zmiana szerokości niektórych okien,
• drobne zmiany w zakresie kontroli geometrii,
• dodanie komunikatu o wybranym układzie współrzędnym, gdy jest inny niż zadeklarowany w ustawieniach, i komunikatów informujących o rozpoczęciu i zakończeniu wczytywania schematu aplikacyjnego.

Aby zainstalować narzędzie, na pasku menu programu QGIS należy wybrać zakładkę „Wtyczki”, dalej – „Zarządzanie wtyczkami”, a następnie w zakładce „Ustawienia” dostępnej po lewej stronie okna – „Pokazuj wtyczki eksperymentalne”.

Przypomnijmy, że plan ogólny gminy – nowe narzędzie planistyczne w randze aktu prawa miejscowego – wprowadziła tegoroczna nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z jej zapisami, gminy mają czas na uchwalenie planu ogólnego do 1 stycznia 2026 r.

Źródło: MRiT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS