Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-11| Mapy, Imprezy

Konferencja kartograficzna we Wrocławiu coraz bliżej

Jeszcze tylko do 15 kwietnia można zgłaszać referaty i postery wraz z zarysem treści na IV Akademię Kartografii i Geoinformatyki pod hasłem „Modelowanie czasoprzestrzenne”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22–24 maja br. we Wrocławiu.


Konferencja kartograficzna we Wrocławiu coraz bliżej <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Wydarzenie poświęcone będzie szeroko rozumianemu problemowi czasu w modelowaniu przestrzennym, szczególnie w geoinformatycznym podejściu do analiz dynamicznych i geowizualizacji, w tym opracowań kartograficznych. Organizatorzy chcieliby, aby prezentacje obejmowały zarówno czasy odległe, jak i z najbliższej przeszłości, wizualizacje zjawisk, obiektów i procesów na poziomie ogólnokrajowym i regionalnym, do celów statystycznych, studialnych, koncepcyjnych itd.

Przesłane zgłoszenia wstępnie zasugerowały następujące tytuły grup referatów:
1. Czas w modelowaniu przestrzeni historycznej w HGIS
2. Teoria i praktyka w kartografii historycznej, gromadzenie i przechowywanie źródeł.
3. Aplikacje do gromadzenia, przetwarzania, modelowania, analizowania i wizualizacji danych czasoprzestrzennych.
4. Ewolucja polskich map topograficznych i tematycznych.
5. Czas w planowaniu przestrzennym, suburbanizacji, rozwoju infrastruktury i gospodarki i demografii, ochronie zdrowia, edukacji.
6. Pozyskiwanie i rejestracja, metodami zdalnymi i bezpośrednimi, danych przestrzennych odnoszących się do zjawisk i procesów naturalnych, społeczno-gospodarczych i historycznych.
7. Zastosowania HGIS w administracji i instytucjach społecznych.
8. Geoportale historyczne.
9. Humanistyka cyfrowa a kartografia miejska.
10. Wykorzystanie wieloczasowych serii map i zdjęć archiwalnych do badania dynamiki zmian środowiska geograficznego.
11. Badania przemieszczeń i odkształceń obiektów antropogenicznych i naturalnych, zmiany w technikach pomiarowych.

O przyjęciu referatów i posterów decyduje Komitet Naukowy Konferencji. Zawiadomienia o przyjęciu prezentacji zostaną przesłane do 30 kwietnia 2024 r.
Ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa w Akademii i przesłania posterów w formie elektronicznej do umieszczenia na stronie IV AKiG to 15 maja 2024 r.
Akademia odbędzie się w Hotelu im. Jana Pawła II (ul. Św. Idziego 2) we Wrocławiu.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny

Organizatorami IV AKiG są: Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Katedra Geodezji i Geoinformatyki Politechniki Wrocławskiej, Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Zakład Geoinformatyki i Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedra Geomatyki i Kartografii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katedra Geomatyki i Kartografii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Główna Komisja Historii i Tradycji Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geofrum.pl

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS