Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-21| Mapy

SKP poszukuje najlepszych map, tym razem tylko prezentujących zagadnienia historyczne

Do 11 maja można przesyłać zgłoszenia w dziewiątej edycji konkursu Stowarzyszenia Kartografów Polskich na Internetową Mapę Roku im. Krzysztofa Buczkowskiego.


SKP poszukuje najlepszych map, tym razem tylko prezentujących zagadnienia historyczne <br />
Laureaci ósmej edycji konkursu
Laureaci ósmej edycji konkursu

W konkursie mogą uczestniczyć oryginalne opracowania kartograficzne polskich autorów i wykonawców, zredagowane pod kątem prezentacji internetowej i opublikowane na ogólnodostępnych stronach internetowych.
W tegorocznej edycji przyjmowane są wyłącznie mapy tematyczne prezentujące zagadnienia historyczne lub zmiany przestrzeni geograficznej w ujęciu czasowym: animowanym lub interaktywnym – porównawczym. Decydującym w ocenie publikacji kartograficznej będzie kreatywne wykorzystanie źródeł danych przestrzennych: współczesnych i dawnych.

Zmaganie organizowane są w trzech kategoriach:
1) Mapy internetowe wykorzystujące i prezentujące dane i dokumenty o charakterze archiwalnym: spisy, wykazy, dawne mapy, ikonografię, źródła tekstowo-dokumentacyjne itp.
2) Opracowania kartograficzne wykorzystujące przetworzone bazy danych BDOT10k lub BDOO.
3) Opracowania kartograficzne wykorzystujące przetworzone dane OpenStreetMap lub inne otwarte bazy danych przestrzennych.
4) Mapy internetowe opracowane w ramach prac dyplomowych lub projektów indywidualnych.
5) Repozytoria kartograficzne: atlasy miast, atlasy regionalne i serie map o spójnej tematyce historycznej.

Jeden zgłaszający może przedstawić maksymalnie dwa opracowania kartograficzne w dowolnej kategorii.

Ocenie podlegać będzie szeroko pojęta użyteczność opracowania kartograficznego, w tym: jakość redakcji kartograficznej, dobór metod prezentacji kartograficznej, symbolizacji i generalizacji (z wyłączeniem kategorii 5) oraz wyposażenie funkcyjne, tj. zakres i układ treści i narzędzi użytkownika, wygoda, intuicyjność i szata graficzna interfejsu aplikacji (o ile nie zastosowano predefiniowanych szablonów aplikacji mapowych).

Zgłoszenia map do konkursu można przesyłać do 11 maja 2024 r. na adres SKP kartografia@pwr.edu.pl. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpią podczas IV Akademii Kartografii i Geoinformatyki we Wrocławiu (22–24 maja 2024 r.).

Regulamin konkursu

Źródło: SKP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS