Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-05| GIS, Mapy

Cyfrowa mapa nasadzeń drzew w Gdyni

Wydział Ogrodnika Miasta przygotował dla mieszkańców cyfrową mapę nasadzeń drzew w Gdyni. Już teraz można zapoznać się z liczbą i gatunkami drzew posadzonych w każdej dzielnicy miasta od 2020 roku. Docelowy wygląd i funkcjonalności gotowe będą pod koniec maja.


Cyfrowa mapa nasadzeń drzew w Gdyni

– Przedstawiamy państwu cyfrową mapę nasadzeń drzew w Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – W ostatniej kadencji w latach 2018–2024 w przestrzeni miejskiej pojawiło się ponad 8000 nowych drzew, które posadzone zostały w każdej dzielnicy. Interaktywna mapa pokazuje, jak Gdynia zazieleniła się na przestrzeni lat i jak konsekwentnie rozwijany jest miejski drzewostan – podsumowuje wiceprezydent.

– Mapa cyfrowa jest jeszcze w fazie rozwoju, a swój docelowy wygląd i funkcjonalność osiągnie za około dwa miesiące. Do zdigitalizowania jest jeszcze sporo dokumentów, a planowane nowe realizacje będą wprowadzane na bieżąco. Postanowiliśmy wykorzystać system map Google, aby każdy z mieszkańców miał łatwy dostęp do tej aplikacji – mówi Tadeusz Schenk, ogrodnik miasta Gdyni. – Poza nasadzeniami drzew zrealizowanymi od 2020 roku na mapie można już zobaczyć pomniki przyrody, a w kolejnych tygodniach pojawią się również ciekawostki dendrologiczne, które od kilku lat konsekwentnie wprowadzamy do drzewostanu miejskiego – podkreśla.

Po wejściu na cyfrową mapę nasadzeń i kliknięciu na dowolny symbol drzewa, wyświetli się jego nazwa, dokładna lokalizacja, liczba oraz termin wykonania nasadzeń. Dodatkowo nasadzenia wykonywane w kolejnych latach różnią się od siebie kolorami ikonek.

Źródło: Urząd Miasta Gdyni


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS