Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Student WGiK PW ze stypendium ministra nauki

386 studentek i studentów otrzyma stypendia ministra nauki na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wśród nich znalazł się tylko jeden reprezentant kierunku geodezja i kartografia – Jakub Modrzewski z Wydziału Geodezji i Kartografii PW.


Student WGiK PW ze stypendium ministra nauki <br />
Jakub Modrzewski i fragment opracowania powstałego w ramach jego pracy inżynierskiej
Jakub Modrzewski i fragment opracowania powstałego w ramach jego pracy inżynierskiej

Jakub Modrzewski jest absolwentem geoinformatyki na WGiK PW (studia inżynierskie). Obecnie na tym samym wydziale studiuje geodezję i kartografię (studia magisterskie) – specjalność fotogrametria i teledetekcja.

– Jestem członkiem zespołu UAV GeoLAB, w ramach którego realizuję projekty naukowo-badawcze dotyczące przetwarzania danych przestrzennych oraz tworzenia aplikacji do interaktywnych wizualizacji 3D – opowiada Geoforum.pl Jakub Modrzewski. – Interesuję się programowaniem aplikacji z wykorzystaniem technologii gier komputerowych (Unreal Engine) oraz integracją silnika gry z technologią GIS – dodaje.

Warto podkreślić, że praca inżynierska studenta WGiK PW pt. „Wykorzystanie modelu 3D mesh oraz technologii Unreal Engine do budowy Digital Twin dla miasta”, napisana pod kierunkiem dr inż. Magdaleny Pilarskiej-Mazurek, zwyciężyła w edycji 2022/2023 konkursu SGP i GUGiK na najlepsze prace dyplomowe oraz została doceniona przez ministra rozwoju i technologii.

Obecnie Jakub Modrzewski skupia się na pracy magisterskiej, która będzie dotyczyła porównania metod modelowania proceduralnego w środowiskach Esri City Engine oraz Unreal Engine.

Stypendium ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 tys. zł.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS