Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-18| Geodezja

44-procentowa zdawalność podczas marcowych egzaminów na uprawnienia

Druga w tym roku sesja egzaminacyjna na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii odbyła się w dniach 13–16 marca.


44-procentowa zdawalność podczas marcowych egzaminów na uprawnienia

Do egzaminów na uprawnienia w zakresach 1 i 2 przystąpiło łącznie 66 osób. Część ogólną (testową) zdało 45 z nich, część szczegółową – 32, a część ustną – 29. Daje to zdawalność na poziomie 44%. Przypomnijmy, że w lutym br. wyniosła ona 56%, a w grudniu ub.r. – 52%.

Marcowa sesja była drugą, na wyniki której mogło mieć wpływ zaprzestanie publikacji pytań egzaminacyjnych. Zmiana ta została wprowadzona na wniosek GGK Alicji Kulki w odpowiedzi na „zauważalną wzrostową tendencję zdawalności egzaminów”.
Zdawalność w marcu była wprawdzie gorsza niż podczas dwóch poprzednich sesji, ale i tak lepsza niż w połowie ubiegłego roku (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wciąż zatem trudno o jednoznaczną odpowiedź, czy brak publikacji pytań wpływa na zdawalność.

Następna sesja egzaminacyjna przewidziana jest na 24–25 kwietnia br.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS