Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-22| Geodezja, Prawo

Czy udało się obniżyć zdawalność egzaminów na uprawnienia?

W piśmie, które opisywaliśmy we wtorek (20 lutego), ówczesna p.o. GGK Alicja Kulka w odpowiedzi na „zauważalną wzrostową tendencję zdawalności egzaminów” na uprawnienia zawodowe zawnioskowała o zaprzestanie publikacji pytań egzaminacyjnych na stronie GUGiK-u. W związku z tym postanowiliśmy zestawić wyniki z ostatnich sesji.


Czy udało się obniżyć zdawalność egzaminów na uprawnienia?

Przypomnijmy, że zmianę polegającą na zaprzestaniu publikacji pytań egzaminacyjnych przyniosła nowelizacja rozporządzenia ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, która weszła w życie we wrześniu 2023 r. Jednak jej skutki po raz pierwszy poczuliśmy dopiero w styczniu br., kiedy to na stronie GUGiK-u nie pojawiły się pytania za rok 2023 r. A zatem mogła mieć ona wpływ co najwyżej na pierwszą w tym roku, lutową sesję egzaminacyjną.

Z wykresu poniżej wynika jednak, że w lutym zdawalność była wyższa niż podczas kilku poprzednich sesji (wyniosła 56%). Wyraźne „tąpnięcie” nastąpiło pół roku wcześniej, a zatem nie mogło być ono spowodowane nowelizacją rozporządzenia. Najprawdopodobniej za spadek zdawalności odpowiada przebudowa zestawów pytań, zarówno w części testowej, jak i pisemnej, dokonana przed sesją z 22 czerwca 2023 r.

Wykres pokazuje ponadto, że sytuacja powoli wraca do normy i za chwilę zdawalność może wrócić do poziomu średniej z ostatnich lat.
Czy brak publikacji pytań wpłynie na zdawalność, pokażą wyniki kolejnych sesji.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS