Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-08| GNSS, Edukacja

Pozycjonowanie z wykorzystaniem modułów GNSS w zegarkach sportowych

Dotychczas niewiele prac koncentrowało się na dokładności wyznaczenia pozycji, różnic wysokości oraz odległości za pomocą modułów GNSS w zegarkach sportowych. Naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu postanowili to zmienić.


Pozycjonowanie z wykorzystaniem modułów GNSS w zegarkach sportowych <br />
Ułożenie precyzyjnego odbiornika geodezyjnego oraz zegarków sportowych podczas eksperymentu
Ułożenie precyzyjnego odbiornika geodezyjnego oraz zegarków sportowych podczas eksperymentu

Zegarki sportowe dostarczają wielu informacji. Ze względu na ich powszechną dostępność i przyjazny dla użytkownika charakter są często wykorzystywane przez naukowców badających różne aspekty fizjologii i wyników sportowych. Pomimo ich szerokiego zastosowania oficjalne strony internetowe często nie zawierają szczegółowych informacji na temat dokładności pozycjonowania satelitarnego dla konkretnych modeli zegarków sportowych. Brak wskazanej specyfikacji dokładności motywuje badaczy i entuzjastów do zagłębienia się w ten temat.

Naukowcy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr postanowili przeprowadzić badanie, które nie tylko analizuje pozycjonowanie 2D, ale również dostarcza pełniejszych danych na temat odległości i różnicy wysokości. W analizach wykorzystali dziesięć zegarków sportowych trzech różnych producentów (Garmin, Polar, Suunto). Każdy eksperyment został przeprowadzony w trzech konfiguracjach GNSS: GPS (G), GPS + GLONAS (G+R), GPS + Galileo (G+E). Otrzymane wyniki pokazują zróżnicowane jakościowo rezultaty oraz potencjał do dalszego rozwoju tej technologii.

Więcej na temat badania Marcina Mikosia, Kamila Kaźmierskiego, Natalii Wachulec i Krzysztofa Sośnicy można przeczytać na stronie IGiG UPWr.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS