Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-06| GNSS, Mapy, Firma

Optigis przejmuje udziały Telematics Technologies

Do finalizacji umowy inwestycyjnej doszło 29 lutego br. Obie firmy od wielu lat ze sobą współpracowały, oferując na polskim rynku komplementarne usługi w obszarze map, nawigacji, rozwiązań do obsługi flot i logistyki.


Optigis przejmuje udziały Telematics Technologies <br />
Fot. NaviExpert
Fot. NaviExpert

Należąca do Optigis Emapa jest m.in. dostawcą podkładu mapowego w nawigacji NaviExpert firmy Telematics Technologies, dystrybuowanej na rynku otwartym i w sieciach operatorów GSM. Potencjalne korzyści związane z transakcją wychodzą jednak daleko poza rynek usług nawigacyjnych i będą dotyczyć także rozwiązań skierowanych m.in. do flot samochodowych, branży logistycznej, a także ubezpieczeniowej.

Nowy zarząd – w skład którego weszli Jerzy Cegliński i Marek Nowakowski – podkreśla, że celem zakupu udziałów jest przyspieszenie rozwoju obu spółek. – Cieszymy się na bliską współpracę z całym zespołem Telematics Technologies, który od lat dostarcza sprawdzone produkty setkom tysięcy klientów w Polsce – komentuje Jerzy Cegliński. – Połączenie kompetencji, zasobów i komplementarnych produktów Telematics Technologies i Emapy pozwoli dostarczać naszym obecnym i nowym klientom znacznie większą wartość dodaną – dodaje Marek Nowakowski.

– Przejęcie udziałów Telematics Technologies przez Optigis to przełomowy moment. Po raz pierwszy, w ponad 18-letniej historii firmy, spółka pozyskała strategicznego inwestora branżowego, który doskonale rozumie ten rynek. To otwiera przed nią zupełnie nowe możliwości – komentuje Adam Bąkowski, który przez 10 lat pełnił funkcję prezesa Telematics Technologies/NaviExpert.
O ambitnych planach w komunikacie dotyczącym przejęcia Telematics Technologies przez Optigis mówi także Mariusz Stasiak, prezes Emapy: – W planach mamy nowe innowacyjne produkty i usługi, które w sposób istotny rozszerzą nasze dotychczasowe rynki zbytu.

Źródło: NaviExpert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS