Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-09| Przetargi

Wody Polskie rozpoczynają prace nad nowymi planami utrzymania wód

PGW Wody Polskie podpisały umowę z konsorcjum firm Pectore-Eco oraz Łukasz Szkudlarek ekovert na opracowanie nowych planów utrzymania wód (PUW) dla obszaru całego kraju. Dzięki tym dokumentom planistycznych możliwe będzie zaplanowanie i prowadzenie w kolejnych latach działań na śródlądowych wodach powierzchniowych z uwzględnieniem potrzeb z zakresu ochrony przed powodzią oraz konieczności osiągnięcia celów środowiskowych i ochrony wód.


Wody Polskie rozpoczynają prace nad nowymi planami utrzymania wód

Harmonogram umowy zapewnia przygotowanie w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy 11 projektów dokumentów w podziale na regiony wodne dotyczące obszaru działania każdego RZGW, a w ciągu kolejnych 9 miesięcy przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowych dokumentów.

– Plany utrzymania wód to jedne z kierunkowych dokumentów w gospodarowaniu wodami. Przedstawiają potrzeby i zakres prowadzenia prac utrzymaniowych w ujęciu wieloletnim, których projekty zostaną poddane strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko. Konsultacje społeczne tych projektów będą dla nas kluczowe – powiedział Mateusz Balcerowicz, wiceprezes Wód Polskich ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą.

PUW-y to dokumenty planistyczne, które opracowuje się w celu szczegółowego zaplanowania zakresu działań wskazanych w art. 227 ust. 3 ustawy Prawo wodne.
Aktualnie obowiązujące plany zostały przyjęte w 2016 r. w drodze aktu prawa miejscowego przez dyrektorów ówczesnych regionalnych zarządów gospodarki wodnej.

Opracowany plan utrzymania wód, według art. 327 ust. 4 ustawy Prawo wodne, przyjmuje wojewoda, na wniosek Wód Polskich, w drodze aktu prawa miejscowego. Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą przyjęcie PUW przez wojewodów w drodze aktu prawa miejscowego ma nastąpić 21 miesięcy od podpisania umowy, tj. do listopada 2025 r.

Wartość umowy zawartej między Wodami Polskimi a firmami Pectore-Eco oraz Łukasz Szkudlarek ekovert to 3,184 mln zł brutto.

Źródło: Wody Polskie


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS