Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-04| Mapy, Przetargi

Wody Polskie wydadzą ponad 11 mln zł na aktualizację map powodziowych

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozstrzygnęło przetarg na przegląd i aktualizację map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego w trzecim cyklu planistycznym (etap 1).


Wody Polskie wydadzą ponad 11 mln zł na aktualizację map powodziowych <br />
Moduł "Mapy zagrożenia powodziowego" w Hydroportalu
Moduł "Mapy zagrożenia powodziowego" w Hydroportalu

Zgodnie z art. 14 ust. 2 Dyrektywy Powodziowej mapy zagrożenia powodziowego i mapy ryzyka powodziowego podlegają przeglądowi co 6 lat oraz w razie potrzeby aktualizacji. Przeprowadzenie przeglądu i aktualizacji MZP i MRP jest obowiązkiem Wód Polskich wynikającym z art. 171 Prawa wodnego.

Zamówienie podzielone zostało na trzy części. Ich przedmiotem jest:
• I – przegląd obowiązujących MZP i MRP (opracowanych w 1. i 2. cyklu planistycznym) w celu identyfikacji istotnych zmian zagrożenia i ryzyka powodziowego oraz ustalenia zakresu aktualizacji MZP i MRP;
• II – nadzór merytoryczny nad przygotowaniem oraz kontrola produktów przeglądu obowiązujących MZP i MRP opracowanych w 1. i 2. cyklu planistycznym;
• III – świadczenie usługi zarządzanie projektem: „Przegląd i aktualizacja MZP i MRP w 3. cyklu planistycznym”.

Prace te zrealizują następujące podmioty:
• I – Arcadis Warszawa, IMGW-PIB, wartość oferty – 8,316 mln zł brutto;
• II – DHI Polska Warszawa, 1,188 mln zł;
• III – KPMG Advisory Warszawa, 2,165 mln zł.

Żadna z wybranych ofert nie przekroczyła budżetu zamawiającego, który dla poszczególnych części, odpowiednio, wynosił: 8,40 mln zł, 1,40 mln zł oraz 2,35 mln zł.

Przeprowadzenie przeglądu i aktualizacji MZP i MRP w 3. cyklu planistycznym musi nastąpić w terminie do dnia 22 grudnia 2025 r., a złożenie raportu do Komisji Europejskiej – do 22 marca 2026 r.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS