Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-07| Geodezja, Kataster

Aktualne wyniki monitoringu danych EGiB

Na blogu dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego dostępne jest podsumowanie najnowszego badania dotyczącego poprawności identyfikatorów oraz geometrii działek ewidencyjnych.


Aktualne wyniki monitoringu danych EGiB

Przeczytamy w nim, że 3 lutego liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami wyniosła 37. W porównaniu z poprzednim zestawieniem ubyły powiaty łukowski, włodawski, łowicki, tatrzański, kozienicki oraz olecki, natomiast przybył sokołowski.
Łącznie w wyniku analizy otrzymano 145 886 błędów. Jak podkreśla Waldemar Izdebski, liczba ta wynika przede wszystkim z braku zmian w bazie obrębów ewidencyjnych prowadzonej przez GUGiK w ramach rejestru PRG. „Ostatnia publikacja obrębów pochodzi dalej z 25 stycznia 2024 r. i nie zawiera jeszcze wszystkich zmian wynikających z rozporządzenie Rady Ministrów z 27 lipca 2023 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy” – wyjaśnił.

Liczba powiatów z błędami w geometrii pozostała bez zmian i dalej wynosi 34. O blisko 200 od poprzedniego badania spadła natomiast liczba błędów – jest ich teraz 2986.
Na niezmiennym poziomie utrzymuje się z kolei liczba działek bez geometrii – jest ich 11 w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS