Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-31| Geodezja, Prawo

Co trzeba znać, by zdobyć uprawnienia?

W Biuletynie Informacji Publicznej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zamieszczony został wykaz tytułów aktów prawnych stanowiących źródło pytań na egzamin pisemny i ustny dla osób ubiegających się o uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.


Co trzeba znać, by zdobyć uprawnienia?

Podobnie jak w poprzednich latach GUGiK opublikował 7 plików – każdy dla innego zakresu uprawnień. Zawierają one zestawienie:
• zakres 1 (geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne) – 27 ustaw i 38 rozporządzeń,
• zakres 2 (rozgraniczanie i podziały nieruchomości (gruntów) oraz sporządzanie dokumentacji do celów prawnych) – 45 ustaw i 38 rozporządzeń,
• zakres 3 (geodezyjne pomiary podstawowe) – 16 ustaw i 21 rozporządzeń,
• zakres 4 (geodezyjna obsługa inwestycji) – 30 ustaw i 36 rozporządzeń,
• zakres 5 (geodezyjne urządzanie terenów rolnych i leśnych) – 32 ustawy i 35 rozporządzeń,
• zakres 6 (redakcja map) – 16 ustaw i 26 rozporządzeń,
• zakres 7 (fotogrametria i teledetekcja) – 15 ustaw i 25 rozporządzeń.

W związku z nowelizacją rozporządzenia ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii, która weszła w życie 6 września 2023 r., od tego roku w BIP-ie nie są zamieszczane pytania z egzaminów pisemnych przeprowadzonych w roku ubiegłym.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS