Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-04| GNSS, Geodezja

Podsumowanie wykorzystania ASG-EUPOS w 2023 r.

Jak informuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii, w 2023 r. z serwisami systemu ASG-EUPOS połączyły się 16 742 konta dostępowe, co oznacza wzrost o 10 tys. z stosunku do 2021 r. – ostatniego, w którym przez cały czas obowiązywały opłaty.


Podsumowanie wykorzystania ASG-EUPOS w 2023 r.
Podsumowanie wykorzystania ASG-EUPOS w 2023 r.
Podsumowanie wykorzystania ASG-EUPOS w 2023 r.
Podsumowanie wykorzystania ASG-EUPOS w 2023 r.

Dalej urząd GUGiK podaje, że w 2023 r. roku zarejestrowało się 8396 nowych użytkowników, przez co w grudniu ich łączna liczba przekroczyła 28 tysięcy. Średnio około 10 tys. użytkowników miesięcznie wykorzystywało serwisy ASG-EUPOS do pomiarów GNSS.

Urząd informuje również, że 2023 roku udało się wykonać wszystkie zaplanowane prace modernizacyjne, a dzięki pozyskaniu dodatkowych środków inwestycyjnych możliwe było rozpoczęcie prac obejmujących dalszą modernizację sprzętu GNSS. W 2023 roku wykonane zostały także zmiany w infrastrukturze IT systemu w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa systemu oraz zagwarantowania płynnej i bezproblemowej pracy stale rosnącej liczby użytkowników.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Satelitarne dane meteo na wyciągnięcie ręki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS