Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-12-14| Geodezja, Firma, Edukacja

Dwa kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej pod patronatem KGHM

Patronatem firmy KGHM Polska Miedź objęte zostały studia stacjonarne prowadzone na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – I stopnia na kierunku geoinformatyka oraz I i II stopnia na kierunku geodezja i kartografia.


Dwa kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej pod patronatem KGHM <br />
Rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs oraz dyrektor w KGHM Marek Makuch
Rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs oraz dyrektor w KGHM Marek Makuch

Porozumienie w tej sprawie podpisali rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs oraz dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM Polska Miedź Marek Makuch. Umowa zakłada m.in. wspólne opracowanie programów studiów na obu kierunkach, organizację praktyk studenckich oraz współpracę badawczo-rozwojową i dydaktyczną w obszarze nowoczesnych technologii w geodezji i kartografii oraz geoinformatyce. Firma zobowiązała się także do pomocy w organizacji dydaktycznych zajęć terenowych dla studentów w centrali i oddziałach KGHM.

– Dzisiejsza umowa wpisuje się w strategię rozwoju naszej uczelni, w której założyliśmy m.in. wzmocnienie partnerstw z otoczeniem gospodarczym. Porozumienie z firmą KGHM umożliwi studentom i doktorantom Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zdobywanie tak ważnego doświadczenia zawodowego poza uczelnią i dodatkowo zagwarantuje im bliski kontakt z nowoczesnymi technologiami – tłumaczył rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs.

– KGHM jest innowacyjną firmą, dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że takie ośrodki badawczo-naukowe jak Politechnika Wrocławska również mają takie nowoczesne podejście. Umowa otwiera nam szereg nowych możliwości. Od konsultowania nowych programów studiów, poprzez proponowanie kierunków współpracy badawczo-rozwojowej w obszarach nowoczesnych technologii, geodezji i kartografii oraz geoinformatyki. Docelowo ma to sprawić, że do naszych oddziałów trafi wykwalifikowana kadra i będzie stanowić o sile miedziowego giganta – powiedział dyrektor Marek Makuch.

Źródło: PWr


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS