wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-10| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja

Współpraca PWr i Wód Polskich m.in. w zakresie fotogrametrii

6 marca dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej prof. Radosław Zimroz i dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej we Wrocławiu (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie) Mariusz Przybylski podpisali list intencyjny w sprawie współpracy naukowo-badawczej.


Współpraca PWr i Wód Polskich m.in. w zakresie fotogrametrii <br />
Profesor Radosław Zimroz oraz dyrektor Mariusz Przybylski (fot. Jarosław Garbacz)
Profesor Radosław Zimroz oraz dyrektor Mariusz Przybylski (fot. Jarosław Garbacz)

Obie strony wyraziły zainteresowanie podjęciem współpracy w celu wspólnego rozwiązywania problemów związanych z gospodarką wodną i implementacją innowacyjnych rozwiązań, a także transferu zaawansowanych technologii. Partnerstwo ma być realizowane w aspekcie m.in. monitorowania stanu wód z wykorzystaniem danych satelitarnych, przetwarzania danych lidar dla systemów informacji przestrzennej oraz danych fotogrametrycznych pozyskiwanych przy misjach z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu jest zainteresowany współpracą z Katedrą Geodezji i Geoinformatyki na WGGG PWr oraz korzystaniem z jej doświadczonej kadry, unikatowego na skalę europejską wyposażenia Kompleksu Laboratoryjnego GEO-3EM na potrzeby rozwoju i pozyskiwania rozwiązań technologicznych oraz wsparcia naukowego przy definiowaniu i prowadzeniu działań zmierzających do realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Podpisane uroczyście porozumienie pozwoli obu instytucjom na wzajemną merytoryczną wymianę doświadczeń z pożytkiem dla gospodarki wodnej w całej Polsce południowo-zachodniej.

Źródło: WGGG PWr


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS