Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-30| GIS, Imprezy

Zaproszenie na warszawski GIS Day

„GIS w gospodarce przestrzennej” – pod takim hasłem 23 listopada odbędzie GIS Day w Stolicy 2023.


Zaproszenie na warszawski GIS Day <br />
Kampus SGGW
Kampus SGGW
Zaproszenie na warszawski GIS Day

GIS Day to międzynarodowe święto miłośników i użytkowników systemów informacji geograficznej. GIS Day w Stolicy jest to konferencja mająca na celu uświetnienie tego międzynarodowego wydarzenia, promocję GIS, integrację międzyuczelnianą, a także aktywizację organizacji pozarządowych i społecznych. Jest współtworzona przez koła naukowe działające przy największych warszawskich uczelniach, tj. Akademii Pożarniczej, Politechnice Warszawskiej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim oraz Wojskowej Akademii Technicznej.

Tegoroczna edycja GIS Day w Stolicy poświęcona będzie wykorzystaniu technologii geoinformacyjnych w szeroko pojętej gospodarce przestrzennej. Poruszone zostaną w szczególności 3 zagadnienia: cyfryzacja w planowaniu przestrzennym, GIS w kreowaniu przestrzeni rekreacyjnej oraz ochrona przyrody i środowiska z zastosowaniem narzędzi GIS.

Sesje plenarne będą się składać m.in. z wystąpień ekspertów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz absolwentów kierunku gospodarka przestrzenna. Wydarzeni pozwoli na wymianę cennych doświadczeń między przedstawicielami środowisk akademickich i branżowych.
Podczas konferencji przewiduje się zorganizowanie konkursów w przerwach kawowych, a także warsztatów GIS dla studentów i uczniów szkół średnich.

Gospodarzem GIS Day w Stolicy 2023 będzie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Wydarzenie odbędzie się w gmachu Wydziału Leśnego (bud. 34).

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie GIS Day w Stolicy 2023 – rejestracja możliwa po 5 listopada.

Patronat medialnych nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Źródło: SGGW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS