Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-23| GIS, Imprezy

Trójmiejski GIS Day za nami

16 listopada 2022 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pierwszy Trójmiejski GIS DAY. Była to znakomia okazja do zaprezentowania funkcjonalność oprogramowania GIS, a także interesujących osiągnięć w tej dziedzinie.


Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. Nadleśnictwo Kolbudy
fot. Nadleśnictwo Kolbudy
W trakcie wydarzenia odbyły się prelekcje specjalistów z zakresu geoinformacji przestrzennej z Lasów Państwowych, a także firm Esri i Marine Technology. Duże zainteresowanie wzbudził referat przedstawiciela LP z Nadleśnictwa Kolbudy pokazujący zmiany zasięgu lasów otaczających Gdańsk od strony południowej w ciągu ostatnich 130 lat (link do mapy). Prelekcja przedstawicielek firmy Maritime Technology dotyczyła z kolei Hydrodrona 1 – bezzałogowej jednostki pływającej. A przedstawicielka Esri zaprezentowała GIS jako inteligentny system.

Swoje prezentacje przedstawili również cenieni dziedzinie systemów informacji geograficznej naukowcy – prof. dr hab. inż. Cezary Specht, kierownik Katedry Geodezji i Oceanografii Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, oraz dr inż. Mariusz Specht, a także studenci trzech uczelni – Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Było to pierwsze tego typu wydarzenie eksperckie w województwie.

Organizatorem Dnia GIS było koło naukowe LoGiStic działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz koło naukowe GISOTEKA działające przy Uniwersytecie Gdańskim.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS