wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-23| GIS, Imprezy

Trójmiejski GIS Day za nami

16 listopada 2022 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pierwszy Trójmiejski GIS DAY. Była to znakomia okazja do zaprezentowania funkcjonalność oprogramowania GIS, a także interesujących osiągnięć w tej dziedzinie.


Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. KN LoGiStic
fot. KN LoGiStic
Trójmiejski GIS Day za nami <br />
fot. Nadleśnictwo Kolbudy
fot. Nadleśnictwo Kolbudy
W trakcie wydarzenia odbyły się prelekcje specjalistów z zakresu geoinformacji przestrzennej z Lasów Państwowych, a także firm Esri i Marine Technology. Duże zainteresowanie wzbudził referat przedstawiciela LP z Nadleśnictwa Kolbudy pokazujący zmiany zasięgu lasów otaczających Gdańsk od strony południowej w ciągu ostatnich 130 lat (link do mapy). Prelekcja przedstawicielek firmy Maritime Technology dotyczyła z kolei Hydrodrona 1 – bezzałogowej jednostki pływającej. A przedstawicielka Esri zaprezentowała GIS jako inteligentny system.

Swoje prezentacje przedstawili również cenieni dziedzinie systemów informacji geograficznej naukowcy – prof. dr hab. inż. Cezary Specht, kierownik Katedry Geodezji i Oceanografii Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, oraz dr inż. Mariusz Specht, a także studenci trzech uczelni – Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Było to pierwsze tego typu wydarzenie eksperckie w województwie.

Organizatorem Dnia GIS było koło naukowe LoGiStic działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz koło naukowe GISOTEKA działające przy Uniwersytecie Gdańskim.

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS