Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2023-10-12 | Edukacja

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Leśnym SGGW

Wybrzmiała wczoraj (11 października) na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studencka pieśń „Gaudeamus igitur” obwieściła rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2023/2024.


Ilustracja: Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Leśnym SGGW
Ilustracja: Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Leśnym SGGW

– Wydział Leśny jest jednostką dydaktyczną z ponad 100-letnią tradycją i życiowo zweryfikowanym doświadczeniem, dającą możliwość wyposażenia młodych ludzi w wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu naszych dwóch kierunków studiów: leśnictwa i gospodarki przestrzennej – podkreśliła w swoim przemówieniu dziekan WL SGGW prof. Marta Aleksandrowicz-Trzcińska. – Zapewniam, że dyplom Wydziału Leśnego to elitarny dokument, który szeroko otwiera drzwi u przyszłych pracodawców – dodała, kierując te słowa do studentów I roku.
Do pierwszoroczniaków zwrócił się też prorektor ds. rozwoju SGGW prof. Kazimierz Tomala. – Koncentrujmy się razem z kadrą na wspólnych działaniach, które budują i jednoczą, aby zapewnić przyszłym pokoleniom bezpieczne i stabilne warunki do życia – mówił. Życzył też, „aby młodzieńcza ciekawość była motorem waszych działań odkryć i osiągnięć”.

Słowa do studentów I roku skierowali też m.in.: dyrektor generalny Lasów Państwowych Józef Kubica (list odczytała naczelnik Wydziału Ochrony Lasu DGLP Aldona Perlińska), dyrektor Instytutu Nauk Leśnych dr hab. Roman Wójcik oraz dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej dr Janusz Dawidziuk. Dyrektor BULiGU w swoim wystąpieniu zwrócił też uwagę na toczący się wokół polskich lasów dyskurs publiczny. Jak przekonywał, wynika on ze ścierania się dwóch filozofii ochrony przyrody, w tym lasów. Pierwsza z nich – antropocentryczna – przyjmuje, że człowiek ze swoją wiedzą naukową i doświadczeniem powinien kształtować zasady ochrony środowiska w duchu zrównoważonego rozwoju. Druga natomiast – ekocentryczna – upodmiotawia przyrodę i głosi, że lasy powinny być pozostawione same sobie.

Najważniejszą część uroczystości – immatrykulację, czyli przyjęcie w poczet studentów WL SGGW – poprowadził prodziekan dr inż. Michał Orzechowski. Następnie wręczone zostały nagrody rektora za osiągnięcia badawcze i organizacyjne.
Ostatnim punktem wydarzenia był wykład inauguracyjny pt. „Wyzwania hodowli lasu w obliczu prognozowanych zmian klimatu”. Wygłosił go dr hab. Leszek Bolibok, adiunkt z Katedry Hodowli Lasu SGGW.
Na koniec warto jeszcze podkreślić, że uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” Studentów i Absolwentów Wydziału Leśnego SGGW.

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Planowane nowości w Banku Danych o Lasach

20 lipca została podpisana umowa pomiędzy Lasami Państwowymi a Biurem Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej...

Zakrzaczenia i zalesienia na gruntach rolnych a modernizacja EGiB

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła z pismem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
XYZ to nazwa pierwszego polskiego komputera skonstruowanego w 1958 r. w Zakładzie Aparatów Matematycznych PAN?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Józef Kreutzinger (1877-1939)

Józef  Kreutzinger  (1877-1939)
Urodził się 2 marca 1877 roku w Poniecu (woj. wielkopolskie). Rodzice byli Polakami. Po ukończeniu szkoły realnej odbył roczną służbę w wojsku pruskim w 20. pułku artylerii polowej. W latach 1896-98 odbył szkolenie w berlińskiej Szkole Artylerii. Po...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1899-1912
Wykonano pomiary na punktach Sieci Astronomiczno-Geodezyjnej (SAG) i punktach pośrednich SAG w ramach zakładania powierzchniowych sieci "Wschodnio-Pruskiej" i "Zachodnio-Pruskiej" oraz łańcucha "Berlin-Szubin".
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama