Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-05| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Prof. Kryński zakończył pracę w IGiK

Z dniem 3 października pracę w Instytucie Geodezji i Kartografii zakończył prof. Jan Kryński – przez lata z związany z tą jednostką, ostatnio jako kierownik Centrum Geodezji i Geodynamiki IGiK oraz wiceprzewodniczący Rady Naukowej IGiK.


Prof. Kryński zakończył pracę w IGiK <br />
Siedziba IGiK
Siedziba IGiK

Jak poinformował Geoforum.pl dyrektor IGiK dr hab. inż. Michał Szota, rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło za porozumieniem stron. Podkreślił też, że prof. Kryński zawsze będzie miłym gościem w Instytucie, którego częścią przez wiele lat był i nadal pozostaje. „Wszyscy mamy nadzieję, że pomimo podjętych wspólnych decyzji Pan Profesor będzie nadal wspierał rozwój Instytutu oraz kadrę młodych naukowców, dla których zawsze był wzorem” – dodał dyrektor Szota.

Prof. Jan Kryński zatrudniony był w Instytucie Geodezji i Kartografii od 1998 r. Prowadził w nim badania z zakresu GPS, geodynamiki, systemów i układów odniesienia, grawimetrii, modelowania pola grawitacyjnego Ziemi i jego zmian w czasie, wyznaczania geoidy w skali globalnej i lokalnej, doskonalenia osnów podstawowych.

Od wielu lat prof. Kryński pełni też liczne funkcje w krajowych i międzynarodowych organizacjach naukowych. Od 2016 r. kieruje pracami Komitetu Geodezji PAN. W 2019 r. jako pierwszy Polak otrzymał godność członka honorowego Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki (International Union of Geodesy and Geophysics, IUGG).

Źródło: IGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS