Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-21| Geodezja, GIS

Strona www.geoportal.gov.pl w nowej odsłonie

Wczoraj (20 września) zadebiutowała odświeżona graficznie strona serwisu Geoporta.gov.pl. Niestety, wraz ze zmianami nastąpiła utrata dostępu do ponad tysiąca publikowanych przez lata wiadomości.


Strona www.geoportal.gov.pl w nowej odsłonie

Jak poinformował GUGiK, strona bazuje na nowoczesnym Systemie Zarządzania Treścią (CMS), charakteryzuje się przejrzystą szatą graficzną i jest w pełni responsywna, co oznacza, że zapewnia komfortowy dostęp zarówno z komputera stacjonarnego, jak i urządzeń mobilnych.

Pierwsze, co się rzuca w oczy po otworzeniu nowej strony, to kafelki z linkami do wybranych serwisów i aplikacji: Geoportal Krajowy, Planowanie Przestrzenne, Geoportal 3D, ASG-EUPOS, Portal PZGiK, CAPAP, Geoportal INSPIRE, Przeglądarka nazw świata PRNG, Wybory.

Jeden z nich – Planowanie Przestrzenne – przekierowuje przekierowujący do nowej kompozycji mapowej „Zagospodarowanie przestrzenne”. Pozwala ona m.in. na przeglądanie kilku warstw związanych z planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, dostępnych również w Geoportalu Krajowym. Jak przekonuje GUGiK, kompozycja bazuje na nowym, zoptymalizowanym silniku mapowym mającym zapewnić prostą i intuicyjną nawigację po mapach i innych zasobach Geoportalu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o newsach, które ukazywały na stronie Geoportal.gov.pl. W tej chwili są dostępne pojedyncze wiadomości, z których najstarsza datowana jest na 1 sierpnia 2023r. Jak informuje GUGiK, teoretycznie wszystkie aktualności sprzed 1 sierpnia 2023 r. są nadal dostępne na oficjalnej stronie internetowej urzędu pod adresem https://www.gov.pl/web/gugik/wiadomosci.
Tak niestety nie jest. Przed modyfikacjami na stronie www.geoportal.gov.pl znajdowało się ponad 2 tys. wiadomości, co pokazuje zrzut poniżej (z końca lipca br.).


Natomiast na stronie https://www.gov.pl/web/gugik/wiadomosci, jak łatwo policzyć, dostępnych jest tylko 758 newsów (75 stron z 10 newsami i jedna z 8). Ponad tysiąc wiadomości zostało więc utraconych.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS