Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-22| Geodezja, Teledetekcja

Kolejne odsłony przeglądu otwartych danych przestrzennych

W ostatnich tygodniach w naszych mediach społecznościowych ukazały się następne trzy odcinki cyklu „Przegląd otwartych danych przestrzennych z Geoforum.pl”. O pierwszych dwóch pisaliśmy tutaj.


Kolejne odsłony przeglądu otwartych danych przestrzennych

Przypomnijmy, że w ramach cyklu omawiamy krajowe, europejskie i globalne darmowe źródła danych oraz przedstawimy sposoby ich pozyskania.

W trzeciej odsłonie Przeglądu przedstawiliśmy produkty lokalne programu Copernicus. Są to dane o większej szczegółowości niż omawiane dotychczas, a przy tym dotyczące jedynie wybranych obszarów. Skupiają się na terenach, które mogą być szczególnie podatne na problemy środowiskowe.

Następny odcinek poświęciliśmy zobrazowaniom satelitarnym z misji programów Copernicus i Landsat. Dostęp do tych danych – po założeniu bezpłatnego konta – możliwy jest przez wiele różnych przeglądarek. Należą do nich m.in. Copernicus Open Access Hub oraz Copernicus Data Space Ecosystem.

Piąta część Przeglądu to omówienie kolejnych przeglądarek umożliwiających pobieranie zobrazowań satelitarnych: EO Browser (jedyna przeglądarka z dostępnym językiem polskim) oraz Earth Explorer (narzędzie z rozbudowanymi opcjami wyszukiwania i rysowania).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS