Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-09| Geodezja, Teledetekcja

Ruszamy z przeglądem otwartych danych przestrzennych

W naszych mediach społecznościowych rozpoczęliśmy nowy cykl – „Przegląd otwartych danych przestrzennych z Geoforum.pl”.


Ruszamy z przeglądem otwartych danych przestrzennych

W jego ramach będziemy omawiać krajowe, europejskie i globalne darmowe źródła danych oraz przedstawimy sposoby ich pozyskania.

Jako pierwszy przybliżyliśmy projekt CORINE Land Cover będący częścią programu Copernicus. CLC dostarcza informacji na temat pokrycia i użytkowania terenu. Na podstawie wieloletnich obserwacji można prześledzić zmiany zachodzące w przestrzeni, a także prognozować te, które mogą zajść w przyszłości.

Dzisiaj natomiast (9 sierpnia) przybliżamy kolejny element programu Copernicus – warstwy wysokorozdzielcze (HRL). Dane te zostały wytworzone w procesie klasyfikacji serii wieloczasowych wysokorozdzielczych obrazów satelitarnych. Przedstawiają podstawowe formy pokrycia terenu: tereny nieprzepuszczalne, zadrzewione, trwałe użytki zielone, zbiorniki wodne i obszary podmokłe.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS