Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-15| Ludzie, Instytucje

Nowy dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN

Z dniem 7 września br. stanowisko dyrektora Centrum Badań Kosmicznych PAN objął dr hab. inż. Piotr Orleański, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. rozwoju technologii.


Nowy dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN

Dr hab. inż. Piotr Orleański ciągu 40 lat pracy zdobył olbrzymie doświadczenie związane z opracowywaniem i wdrażaniem nowych instrumentów w misjach kosmicznych, głównie w dziedzinach: optoelektroniki, zasilania pokładowego i komputerów pokładowych.

Uczestniczył w kilkunastu spektakularnych międzynarodowych projektach satelitarnych, w tym, Integral, MarsExpress, Herschel, SolarOrbiter (zatrudnienie w FHNW w Szwajcarii, 2009-2017), ExoMars, BRITE. Jest twórcą powstałego dzięki współpracy z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej Laboratorium Satelitarnych Aplikacji Układów FPGA w CBK PAN.

Wykłada technologie kosmiczne w CBK PAN, na Politechnice Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Jest także członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Dr hab. inż. Piotr Orleański na stanowisku dyrektora zastąpił prof. Iwonę Stanisławską, która przez 9 lat pełniła obowiązki przedstawicielki Centrum.
Konkurs na stanowisko dyrektora CBK PAN został przeprowadzony przez Polską Akademię Nauk, Wydział III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi.

Źródło: CBK PAN


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS