Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-08| GNSS, Edukacja

POLSA po raz szósty szuka najlepszych prac dyplomowych i rozpraw doktorskich

Polska Agencja Kosmiczna zaprasza osoby kończące na krajowych uczelniach studia wyższe oraz te uzyskujące stopień naukowy doktora, które swoje prace dyplomowe i rozprawy poświęciły szeroko rozumianej tematyce kosmicznej, do wzięcia udziału w szóstej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa POLSA. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 października br.


POLSA po raz szósty szuka najlepszych prac dyplomowych i rozpraw doktorskich <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Pula nagród wynosi 35 tys. złotych, a oprócz gratyfikacji finansowej zwycięzcy zyskają możliwość przedstawienia swojej pracy na jednym z branżowych wydarzeń.

Zakres sformułowany jest ponownie szeroko i obejmuje zagadnienia z zakresu badań i użytkowania przestrzeni kosmicznej, rozwoju techniki kosmicznej, w tym inżynierii satelitarnej, funkcjonowania przemysłu kosmicznego, wykorzystania badań i ich wyników do celów użytkowych, gospodarczych, obronnych, bezpieczeństwa i naukowych. Oceniane będą prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie (indywidualne lub zespołowe) oraz rozprawy doktorskie, obronione we wrześniu ubiegłego roku lub później.

– W momencie, w którym Polska tak znacząco zwiększa swoją składkę do Europejskiej Agencji Kosmicznej, zawiera dodatkowe umowy bilateralne, dotyczące lotu Polaka na Międzynarodową Stację Kosmiczną, a także rozbudowanego programu stażowego, rozwijanie kadr dla sektora kosmicznego staje się tym bardziej istotne. Konkurs od pierwszej edycji jest bardzo cennym przeglądem kompetencji i zainteresowań młodych osób, które w krótkiej perspektywie z powodzeniem mogą zasilić branżę kosmiczną w naszym kraju – podkreśla prezes POLSA prof. Grzegorz Wrochna.

Pełna treść ogłoszenia konkursowego oraz regulamin i załączniki dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej POLSA.

Źródło: POLSA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS